G - Saperzy

Autor: Michał Rein, Paweł Gruszczyński

Grupa saperów dostała nowe zadanie. Muszą bardzo szybko dotrzeć do potężnych bomb umieszczonych na polach minowych. Nikt nie wie kiedy bomby wybuchną więc trzeba to zrobić w jak najkrótszym czasie, zanim eksplodują i zniszczą całą okolice. Na szczęście saperzy są w posiadaniu planów pól minowych, co bardzo ułatwia sprawę.
Zostałeś poproszony o pomoc w tym arcytrudnym i skomplikowanym zadaniu. Dysponujesz planami pól minowych. Dla każdego pola musisz wyznaczyć jak najkrótszą bezpieczną ścieżkę z miejsca, w którym można wejść na pole do miejsca, w którym znajduje się bomba. Wiadomo, że zawsze istnieje taka ścieżka.

Wszystkie pola minowe mają kształt kwadratu. Pola są podzielone na małe obszary. W każdym obszarze dostępna jest informacja czy znajduje się na nim mina czy nie. Saper może poruszać się tylko między sąsiądującymi ze sobą obszarami tylko w poziomie i w pionie. Obszar, na którym można rozpocząć wędrówkę po polu (obszary startowe) mogą znajdować nawet w środku pola minowego. Jest to spowodowane bardzo dużym pofałdowaniem terenu.

Zadanie

Dla każdego pola minowego wyznacz minimalną długość ścieżki (mierzoną w liczbie przebytych obszarów) łączącej start z bombą. Scieżka musi prowadzić przez obszary bez min.

Wejście

W pierwszym wierszu wejścia znajduje się jedna dodatnia liczba naturalna określająca liczbę pól minowych, których opisy pojawią się dalej na wejściu.
Każde pole minowe opisane jest: w pierwszym wierszu, przez jedną liczbę N (2 ≤ N ≤ 10), określającą rozmiar pola. W kolejnych N wierszach i N kolumnach opisane są obszary pola minowego. Obszar o współrzednych (X,Y) opisany jest przez cyfrę znajdującą się w X-tej kolumnie Y-tego wiersza. Jeżeli obszar jest pusty opisany jest przez "0", jeżeli jest na nim mina - "1", jeżeli jest to obszar startowy - "2", jeżeli jest na nim bomba - "9".

Wyjście

Dla każdego pola minowego podaj minimalną liczbę obszarów, jaką trzeba pokonać żeby bezpiecznie dostać sie ze startu do bomby.

Przykładowe wejście

2
3
1 9 0
2 1 0
0 0 0
2
9 2
0 0

Przykładowe wyjście

6
1